Jak narysować kotka

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym artystą, możesz łatwo nauczyć się rysować kotka. Aby zacząć, będziesz musiał narysować kontur. Następnie, wypełnij kolory i dodaj szczegóły. Na koniec dodasz ogon.

Krok 1: Naszkicuj zarys

Używając ołowianego ołówka, narysuj szkic zarysu kota. Szkic nie musi być idealny, ale powinien zawierać pewne szczegóły. Kontur będzie działał jako przewodnik dla twojego rysunku tuszem. Potem możesz dodać więcej szczegółów.

Zacznij od narysowania konturu głowy kota. Głowa powinna być narysowana jako owal. Owal powinien być lekko zakrzywiony, aby pomóc w odrysowaniu górnej części głowy. Będziesz też chciał, aby kontur był bardziej rozmyty. Powinien również mieć kilka nierówności i krzywych.

Następnie będziesz chciał narysować kontur ciała kota. Będzie to obejmować uszy i nos – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu dietaporady.pl. Możesz też dodać wąsiska i futerko. Ciało powinno być geometryczne, ale potrzebuje trochę szczegółów, aby było realistyczne. Będziesz chciał również narysować nogi, ale tylne nogi powinny być umieszczone wyżej. Dzięki temu tylne nogi będą wyglądały na bardziej oddalone.

Następnie będziesz chciał dodać ogon. Ogon powinien być lekko zakrzywiony obok ciała. Możesz również dodać pazury do tylnych nóg. Łapy powinny być surowymi kształtami. Będziesz też chciał narysować grubszą część ogona. Dzięki temu kot będzie miał wrażenie, że ma futro.

Możesz również dodać więcej szczegółów do rysunku, dodając linie futra wigilijnego do uszu i klatki piersiowej. Możesz również dodać małą brew do twarzy kota. Możesz użyć małych smug, aby dodać teksturę do nosa i górnej części oka.

Na koniec będziesz chciał narysować oczy kota. Oczy powinny być narysowane jako owale z lekko spiczastymi końcami. Owale te powinny być ustawione tak, aby wewnętrzne końcówki oczu znajdowały się wewnątrz litery „V”.

Kiedy skończysz rysować kontur kota, będziesz chciał naszkicować kilka wytycznych dla łapek i twarzy. Łapki i twarz powinny mieć podstawowe kształty, ale później możesz dodać więcej szczegółów. Możesz również narysować prosty dom, łódź podwodną lub ogród, aby nadać kotu bardziej realistyczne otoczenie.

Będziesz chciał się upewnić, że masz wystarczająco dużo miejsca w swoim szkicu. Jeśli nie, to będziesz musiał wymazać niektóre linie szkicu.

Krok 2: Wypełnij kolory

Używając komputera, długopisu i papieru lub telefonu komórkowego, wypełnij kolory kotka. Być może będziesz musiał wykazać się odrobiną cierpliwości, aby wyprowadzić swoje kocie ciało z równowagi, ale jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz. Nie bez powodu kocięta były tematem kilku seriali animowanych na przestrzeni lat. Kilka z nich było sławnych z tego czy innego powodu, od Puss in Boots do Tom Cat. Są też całkiem urocze, i nie można źle pobłażać jednemu z tych uroczych kociąt. Nie ma wątpliwości, że jedno z tych futrzanych stworzeń idealnie pasuje do Twojego życia, a Ty możesz pokazać swoją kocią dumę dzięki tym prostym krokom.

Powyższy krok spowoduje również powstanie wielu postów związanych z kotami na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. W tym celu warto pomyśleć o odrobinie kreatywności.

Krok 3: Dodaj szczegóły

Używając cyfrowego pióra lub ołówka, narysuj wymaganą kocią twarz. Jeśli nie czujesz się artystą, rozważ użycie gumki do mazania, aby zmiękczyć krawędzie. Możesz również użyć suchego pędzla zanurzonego w jaśniejszej lub ciemniejszej farbie, aby dodać trochę koloru do kocich łapek. W podobny sposób możesz narysować ogon kota.

Aby uzyskać optymalny efekt, narysuj przednie łapy kota na nieco większej wysokości niż tylne. Dzięki temu uzyskasz efekt opływowości. Podobnie powinieneś rozważyć ustawienie przednich łap w taki sposób, aby nie kolidowały z pozostałymi łapami kota. Dzięki temu uzyskasz bardziej zrównoważony i realistyczny efekt. Jeśli jesteś szczególnie kreatywny, rozważ dodanie zabawki dla kota lub dwóch dla dodatkowej rozrywki.

Aby uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd, rozważ narysowanie kotka z przyjacielem lub dwoma. Grupa kotów może być bardziej skłonna do złożenia Ci wizyty niż jeden samotny futrzak. Kot z wieloma przyjaciółmi zapewni także dodatkową zachętę w postaci dobrego snu dla was obu!

Jeśli chodzi o dodanie kota do swojej rysunkowej rotacji, chodzi o stworzenie odpowiedniej równowagi między czasem rysowania a uwagą. Możesz to zrobić, zwracając uwagę na szczegóły i biorąc pod uwagę kilka własnych łap. Możesz również rozważyć użycie więcej niż jednego ołówka do rysowania kotka, ponieważ jeden ołówek może nie zapewnić wystarczającego kontrastu.

Wreszcie, możesz rozważyć włączenie do projektu kota frędzli. Może to być faliste futro, ostry ogon, a nawet piórko lub dwa. Nie jest to wymóg konieczny dla każdego kota, ale warto rozważyć różne możliwości. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w mieszkaniu przyjaznego kotu legowiska i/lub dywanu, a także drapaka i/lub kuwety. Możesz również rozważyć włączenie jakiegoś rodzaju akcesoriów, takich jak miska na wodę lub miska na jedzenie.

Krok 4: Dodaj ogon

Dodanie ogona kotkowi to ważny krok, który pokazuje osobowość i nastawienie Twojego zwierzęcia. Możesz zrobić ogon tak futrzany lub tak cienki, jak chcesz. Można to zrobić za pomocą maszyny do szycia lub ręcznie. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że odcięty ogon ma twarde ścięgna i wrażliwe nerwy. Nerwy te wpływają na mięśnie w ogonie i pomagają kontrolować defekację i oddawanie moczu.

Jeśli szyjesz swój ogon ręcznie, zacznij od upewnienia się, że prawe strony tkaniny są skierowane do siebie. Następnie przytnij tkaninę do pożądanej długości. Złóż ją na pół, upewniając się, że długie boki są ułożone w jednej linii. Następnie złóż ją na zakładkę. Przytnij nadmiar tkaniny do około cala. Następnie zszyj wzdłuż złożonej krawędzi. W ten sposób stworzysz naddatek na szew dla ogona.

Po zakończeniu szycia ogona, użyj drutu, aby przesunąć koniec tkaniny w dół. W ten sposób powstanie kształt przypominający rurkę. Możesz teraz dodać frędzle i inne przedmioty, aby stworzyć więcej koloru i tekstury. Możesz również dodać sznurek, aby przymocować ogon do swojego kostiumu.

Możesz również dodać linie futra wigilijnego do uszu. Następnie narysuj trójkątny kształt, aby obrysować wnętrze uszu. Dzięki temu cechy fizyczne kociaka będą bardziej realistyczne. Możesz też zrobić kształt do góry nogami, aby wyglądało na to, że kotek ma nos.

Ostatnim krokiem jest dodanie łuku do ogona. Doda to więcej ruchu do ciała kota. Możesz również narysować długie gładkie linie dla trzepaczek na nosie.

Kiedy skończysz, powinieneś mieć ogon o długości około 25 cali. Możesz wybrać ogon, który ma zakrzywioną lub spiczastą krawędź zewnętrzną. Pomoże to kotu zachować równowagę ciała podczas chodzenia po wąskiej ścieżce. Zakrzywiony ogon sygnalizuje również figlarność.

Jeśli szukasz bardziej realistycznego ogona, możesz zrobić ogon z trzema końcówkami. Możesz też zrobić ogon w kształcie kiełbaski.