Jak rysować smocze skrzydła

Korzystając z porad i technik zawartych w tym artykule, będziesz mógł narysować idealne smocze skrzydła. Nieważne, czy chcesz, by wyglądały na wściekłe czy złe, znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz, by Twoje smocze skrzydła wyglądały niesamowicie.

Dodaj mięśnie

Dodanie mięśni do smoczych skrzydeł jest ważnym krokiem do uczynienia twojego smoka realistycznym. Być może zastanawiałeś się jak one latają. Smoki są mocno umięśnione. Mają szósty zmysł i są bardzo zdolne do wyczuwania swojego otoczenia. Mają skomplikowany szkielet składający się z kości ssaków lądowych i ptaków. Są też w stanie poruszać się bardzo szybko.

Smocze skrzydła składają się z wielu kości. Błony są grube nad kośćmi i nad mięśniami. Są one prawie półprzezroczyste. Podtrzymywane są również przez żebra łaty. Błony te można przeciąć, co zniszczy zdolność smoka do latania. Są one również używane jako broń.

Skrzydła są przymocowane do ciała za pomocą kości coracoid. Kości te biegną od ciała i przyczepiają się do łokcia skrzydła. Każde skrzydło ma cztery lub pięć wydłużonych „palców”, każdy zakończony pazurem. Pazury pomagają smokowi utrzymać zdobycz podczas lotu.

Kości skrzydła obejmują kość ramienną, nadgarstek, staw łokciowy i kość śródręcza. Kość środkowa i wewnętrzna łączą się, aby zapewnić elastyczność. Są one czasami nazywane wingspar.

Zewnętrzną krawędź skrzydła tworzy kość drzewcowa. Jest ona utrzymywana w miejscu za pomocą szpilek do ubrań do czasu wyschnięcia.

Membrana skrzydła może być wycięta z cienkiego kawałka bawełnianej tkaniny. Próbkę tkaniny można znaleźć w lokalnym sklepie rzemieślniczym. Jeśli nie masz żadnej tkaniny, możesz odrysować membranę na kartce papieru i wyciąć ją.

Mięśnie skrzydeł są podobne do mięśni ludzkiego ramienia. Niezbędna jest masa na przedramieniu i palec skrzydłowy. Możesz też dodać duży mięsień naramienny.

Dodaj pióra

Dodanie piór do skrzydeł smoka to świetny sposób na ożywienie pierzastego stworzenia. Pierzaste smoki są często charakteryzowane jako posiadające zdolności głównego typu smoka, takie jak wizje, trzecie oko i zdolność widzenia przyszłości. Jednak stworzenia te gromadzą również skarby, takie jak platyna, złoto i mythril.

Po pierwsze, będziesz potrzebował ramy. Najczęstszą metodą jest zrobienie ramki z kartonu, ale jeśli chcesz uzyskać bardziej realistyczny wygląd, musisz być nieco bardziej kreatywny. Możesz na przykład użyć małego talerza lub kawałka pleksi, aby przypominały skrzydła prawdziwego ptaka.

Następnie musisz zdecydować, jak przymocować pióra. Jeśli zdecydujesz się przykleić pióra do ramy, możesz spróbować użyć pianki rzemieślniczej lub kleju na gorąco. Możesz również użyć drutu, aby połączyć pióra w rzędzie. Jest to bardziej praktyczny wybór, ponieważ możesz ustawić odpowiedni kąt między każdym piórem, gdy są one otwarte.

Najlepszym sposobem na określenie właściwego układu piór jest przestudiowanie zdjęć referencyjnych opierzonych smoków i porównanie ich ze zdjęciami ptaków i nietoperzy. Właściwy układ będzie zależał od wielkości skrzydła i ilości piór, które planujesz użyć. Jeśli używasz piór, będziesz chciał się upewnić, że pokrywają one płytę tylną i krawędź natarcia, i że są skierowane w tym samym kierunku.

Możesz także użyć stempli do stworzenia łusek dla skrzydeł Twojego pierzastego smoka. To jest droższa opcja, ale może być zabawą dla dzieci. Mogą one użyć swoich ulubionych przyborów plastycznych do ozdobienia skrzydeł.

Dodaj cieniowanie

Dodanie cieniowania do smoczych skrzydeł jest świetnym sposobem na stworzenie trójwymiarowego efektu. Nadaje ono także łuskom odrobinę połysku, dzięki czemu wyglądają one bardziej realistycznie. Musisz jednak wziąć pod uwagę źródło światła, gdy cieniujesz smoka.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz dodać cieniowanie do skrzydeł w dwóch miejscach: na górze i na dole. Górna część skrzydła powinna mieć najjaśniejszy odcień. Będziesz chciał stopniowo przyciemniać ten odcień w miarę przesuwania się w dół skrzydeł.

Dolna końcówka skrzydła powinna być lekko zakrzywiona. Możesz również dodać kilka kolczastych wypustek w pobliżu stawów nóg. Końcówki skrzydeł powinny mieć pazurki na końcach.

Do cieniowania skrzydeł będziesz chciał użyć lekkich pociągnięć ołówkiem. Dobrym wyborem jest ołówek mechaniczny 0,5 mm. Możesz też użyć jasnoszarego lub białego ołówka. Powinny być one na tyle miękkie, aby łatwo się wymazywały.

Dla górnej części skrzydła powinieneś również narysować kilka ukośnych linii. Powinny one być skierowane w kierunku światła. Nie są one konieczne, ale dodają miłego akcentu do wyglądu twojego smoka.

Jeśli jesteś cyfrowym artystą, możesz użyć bieli lub jaśniejszego odcienia szarości, aby dodać cieniowanie do skrzydeł smoka. Będziesz chciał utworzyć osobną warstwę dla podkreśleń.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas cieniowania smoka jest to, że próbujesz stworzyć realistyczny efekt. Nie wystarczy dodać cieniowania do skrzydeł. Powinieneś także zdecydować jak dużo cieniowania będziesz chciał użyć. Jeśli cieniujesz zarówno górną jak i dolną część skrzydła, będziesz musiał być bardziej ostrożny.

Dodaj łuski

Dodanie łusek do smoczych skrzydeł to świetny sposób na dodanie odrobiny obronnej zbroi do Twojego smoka. Pełnią one podobną funkcję do zbroi dwunożnych. Poza zapewnieniem podstawowej defensywnej zbroi, łuski mogą być także użyte jako środek do dodania odrobiny smaku do Twojego smoka. Są one dostępne w sześciu wariantach smakowych. Na przykład, Szafirowe łuski smoka mogą być użyte do stworzenia pięknych niebieskich skrzydeł.

Łuski mogą być wykonane przy użyciu kowadeł lub kuźni smoczych łusek. Wymagają one cegieł lub sztabek odpowiedniego poziomu. Mogą być użyte by dodać Twojemu smokowi zdrowia, siły lub zręczności. Możesz również zastosować techniki do swoich łusek, aby zwiększyć ich wymagania dotyczące umiejętności o 10 na technikę. Jednak te techniki nie mogą być zastosowane do łusek z tym samym statem co flavor.

Możesz je również zdobyć z Crimson Strange Crates w Hardmode. W trybie Hardmode, możesz również wykonać Zielone Smocze Łuski, które są stosunkowo niedrogie. Zielone Smocze Łuski mogą być również upuszczone przez The Starved.

Kiedy zdobywasz pierwszy poziom, możesz nosić łuski tylko na klatce piersiowej. Jednakże, wraz z postępami, możesz odblokować więcej miejsc na łuski jako umiejętności. Im wyższy poziom, tym więcej slotów na łuski możesz zdobyć. Jak zdobędziesz więcej slotów na łuski, możesz również nosić łuski na tułowiu. Jeśli chcesz zmienić szkołę, dobrym pomysłem jest trzymanie obu szkół w pobliżu siebie. Przydatne może być także kopiowanie łusek z jednej szkoły do drugiej, dzięki czemu możesz ulepszyć funkcje swoich skrzydeł.