Jak rysować sosny

Tworzenie pięknych rysunków sosen jest łatwe. Potrzebujesz tylko kilku wskazówek i sztuczek. Podam ci kilka w tym artykule. Sztuczka polega na użyciu miękkiego ołówka do rysowania. Możesz dodać teksturę i charakter swojemu drzewu poprzez cieniowanie. Możesz też spróbować rysować w przestrzeni trójwymiarowej.

Rysowanie miękkim ołówkiem

Tworzenie rysunku sosny nie musi być trudne. Forma drzewa jest dość powtarzalna i można łatwo uzyskać dobre wyobrażenie o ogólnym kształcie, studiując zdjęcia drzewa. Ważne jest jednak, aby pracować powoli i rozwijać każdą część drzewa w sposób metodyczny. W końcu to się opłaci.

Aby stworzyć rysunek sosny, musisz najpierw naszkicować kształty pnia i gałęzi. Użycie miękkiego ołówka jest świetnym sposobem, aby to zrobić. Nie musisz być doskonały w rysowaniu drzew, ale powinieneś poświęcić czas na ćwiczenia.

Zacznij od narysowania pionowej linii, która będzie reprezentować pień. Następnie narysuj małe pionowe linie, aby stworzyć igły – fragment ten pochodzi od redaktora portalu tbzdentysta.pl. Igły te będą wyglądały bardziej realistycznie, gdy będą jasno zarysowane. Pomocne jest również użycie ugniatanej gumki do ścierania grafitu. Dzięki temu drzewo będzie wyglądało bardziej trójwymiarowo.

Sosny można rysować w dwóch różnych odcieniach zieleni. Możesz użyć jaśniejszej zieleni, aby stworzyć kępy igieł, lub wypełnić otwarte przestrzenie ciemniejszym odcieniem. Jeśli chcesz, aby Twoje drzewo wyglądało tropikalnie, użyj błyszczących liści. Możesz też użyć liści woskowych.

Gałęzie mogą być naszkicowane ołówkiem 2B. Do szkicowania liści możesz użyć ołówka HB. Możesz również dodać luźne liście wokół korony. Możesz również dodać żółte podkreślenia, aby dodać miękkości.

Możesz również stworzyć koronę używając miękkiego ołówka. Nie musisz używać ostrego ołówka do jej narysowania, ale powinieneś użyć miękkiego ołówka do narysowania okręgów po ciemnej stronie drzewa. Dzięki temu drzewo będzie miało puszysty wygląd. Pomocne jest również użycie kwadratowych linii, aby dodać realistyczną teksturę.

Możesz również stworzyć iluzję przejść w wartościach jasności, stosując różne techniki. Możesz użyć różnych odcieni zieleni i pozostawić jaśniejszy obszar po lewej stronie drzewa. Da to złudzenie światła słonecznego i stworzy wrażenie wielu drzew.

Rysowanie w trzech wymiarach

Stworzenie trójwymiarowego rysunku sosny może być sporym wyzwaniem. Złożoność kształtu wymaga wielu godzin ćwiczeń. Istnieje wiele sposobów na zbadanie trójwymiarowego kształtu drzewa. Użycie kombinacji światła, cieni i cieniowania może dodać wymiar i głębię do rysunku.

Najpierw narysuj prosty kontur. W zależności od rodzaju rysowanego drzewa, kontur powinien zawierać trzy gałęzie na poziom. Gałęzie powinny wystawać z pnia. Te gałęzie powinny być cieniowane, aby wyglądały jak osobne drzewo.

Po narysowaniu podstawowego kształtu, dodaj teksturę do spodów gałęzi. Możesz również dodać liście do gałęzi. Liście powinny mieć różną wagę i rozstaw. Możesz również dodać bombki lub inne ozdoby do drzewa. Można je narysować za pomocą różnych technik kreskowania.

Możesz również dodać rzucany cień. Tworzy to trójwymiarową iluzję. Dodaje to również poczucie przestrzeni do rysunku. Możesz również dodać jasne lub ciemne obszary, aby stworzyć różne wartości jasności. Możesz użyć białych pisaków lub czarnego pisaka. Białe pisaki są najbardziej skuteczne w przypadku rozjaśnień. Możesz również użyć ciemnego ołówka, aby zacieniować gałęzie drzewa.

Na koniec dodaj szczegóły do pnia i otaczającej go ziemi. Możesz użyć do tego celu markerów, kolorowych kredek, farb akwarelowych lub pióra atramentowego. Możesz również skorzystać z obrazków referencyjnych, które pomogą Ci narysować drzewo.

Oprócz podstawowych kształtów i szczegółów, powinieneś zwrócić uwagę na wartości i przejścia w swoim rysunku. Kontrast pomiędzy światłem i cieniami, rozjaśnienia oraz faktura powierzchni drzewa są ważne.

Powinieneś również wziąć pod uwagę odległość od obserwatora. To pomoże Ci uczynić Twój rysunek bardziej realistycznym. Jeśli użyjesz ciemnego papieru, uzyskasz większy kontrast i głębię rysunku.

Powinieneś również zwrócić uwagę na wartości jasności swojego rysunku. Ciemniejsze wartości stworzą iluzję objętości, a jaśniejsze – iluzję przestrzeni.

Dodawanie tekstury i charakteru

Dodanie tekstury i charakteru do sosny to nie lada wyczyn. Można to zrobić na kilka sposobów. Dobrym początkiem jest na przykład użycie programu SpeedTree. Najbardziej podstawowa wersja jest darmowa, a jeśli jesteś skłonny wydać kilka dolarów, możesz wybrać wersję premium z pewnymi udogodnieniami, takimi jak animacje i piaskownica do przechowywania prac w toku. Możesz również spróbować swoich sił w programie Unreal Engine’s Foliage Painter.

Największym wyzwaniem było nadanie drzewu realistycznego wyglądu, ale uzyskany model jest przyjemny dla oka. Najlepsze jest to, że nie musisz się martwić, że drzewo się rozbije i spłonie. To dobra rzecz, ponieważ oznaczałoby to, że Twoja postać musi przenieść się do następnego miasta. Jest to również dobry sposób, aby utrzymać postać z nudów. Sztuką jest ustawienie kilku punktów, które będą działać jako poduszka. I pamiętaj, że drzewo to drzewo to drzewo.

Dodanie odrobiny osobowości do swojej gry to dobry pomysł. Nie ma powodu, by ograniczać się do sosny. Istnieje wiele innych gatunków w rodzinie sosnowej, a zróżnicowana mieszanka może sprawić, że gra będzie interesująca.

Drzewa w cieniu

Wśród wielu wiecznie zielonych drzew, które mogą rosnąć w częściowym cieniu są sosny. Niektóre sosny, jak sosna biała, mają igiełkowate liście i dlatego dobrze rosną w częściowym słońcu.

Inne drzewa iglaste, takie jak świerk pospolity i czerwony cedr, mogą rosnąć w półcieniu. Te drzewa są popularnym wyborem na choinkę. Wybór drzewa, które będzie rosło w półcieniu jest ważny, gdy decydujemy o tym, jakie drzewo posadzić.

Jeśli masz dużo zacienionych miejsc na podwórku, możesz rozważyć posadzenie drzewa tolerującego cień. Drzewa te są dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, i mogą sprawić, że Twój ogród ożyje.

Sosna biała wschodnia to świetny wybór do zacienionego ogrodu. Ma cienkie, okrągłe igły o długości od jednego do dwóch i pół cala. Mogą być uszkodzone przez lód, ciężki śnieg i wiatr. Ponadto nie mogą dobrze rosnąć w nieurodzajnej lub ciężkiej glebie, a także gliniastej lub zbitej.

Sosna biała wschodnia jest stosunkowo nisko rosnącym drzewem, które może być wykorzystywane jako roślina okrywowa. Igły będą czasem wykorzystywane do produkcji herbaty.

Innym lubiącym cień iglakiem jest cykuta kanadyjska. Drzewo to może rosnąć w cieniu od lekkiego do głębokiego, a jego igły zawierają witaminę C. Jagody są jaskrawoczerwone, a liście pozostają zielone zimą. Przyciągają ptaki i są świetną osłoną terenu.

Innym drzewem iglastym, które dobrze rośnie w cieniu jest sosna Mugo. Drzewo to ma czerwono-brązowe liście, które są zaskakująco łatwe w utrzymaniu. Krzew ten jest również znany z niebieskich kwiatów.

Jeśli chodzi o bardziej odporne na cień iglaki, warto rozważyć buk amerykański. Drzewo to doskonale radzi sobie również w silnym cieniu.

Innym drzewem iglastym, które może rosnąć w zacienionym miejscu, jest krzew borówki amerykańskiej. Ma on niebieskie kwiaty, które zmieniają kolor w zależności od poziomu pH gleby.

Innym kwitnącym krzewem jest lilia dzienna. Krzewy te szybko się rozprzestrzeniają i mogą rosnąć w miejscach zacienionych. Można je również uprawiać w małych ogrodach.