Jak narysować kocie oczy

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu, aby twoje rysunki kotów były bardziej realistyczne, czy po prostu chcesz dodać trochę zabawy do swojego życia, nauka rysowania kocich oczu może być zabawnym sposobem na zwiększenie zdolności artystycznych.

Kanał łzowy, źrenica i blask

Stworzenie trójwymiarowej ilustracji oka kota wymaga zrozumienia jego anatomii. Oko jest złożonym trójwymiarowym kulistym kształtem, który zawiera wiele ważnych elementów. Należą do nich tęczówka, źrenica, rogówka i twardówka. Oko jest również częścią sensorycznego układu nerwowego.

Tęczówka jest częścią oka, która umożliwia dotarcie światła do siatkówki. Tęczówka ma wiele cech, które pozwalają jej rozszerzać się i kurczyć, aby zwiększyć jej średnicę i wpuścić więcej światła do oka.

Źrenica to ciemny otwór w centrum tęczówki. Źrenica zmienia swój rozmiar, gdy światło świeci w jej pobliżu lub w odpowiedzi na różne sytuacje. Może mieć również różny kształt. Może wyglądać inaczej w zależności od gatunku. Źrenica może również zmienić swoją wielkość, jeśli oko znajduje się w pewnej odległości od obiektu.

W oku znajduje się również wyspecjalizowana warstwa tkanki, która odbija światło z powrotem do siatkówki. Odbija ona światło nie pochłonięte przez siatkówkę i zwiększa ilość światła, które może dotrzeć do fotoreceptorów.

Oko zawiera również specjalny przezroczysty płyn zwany humorem wodnym. Płyn ten pomaga w smarowaniu gałki ocznej i wypłukiwaniu obcych cząstek. Kanał łzowy, który znajduje się po obu stronach szyjki, odprowadza łzy z oka.

Twardówka to biała warstwa na gałce ocznej. Rogówka to przezroczysta, zewnętrzna warstwa oka. Twardówka jest częścią oka, która zawiera rogówkę i siatkówkę.

Siatkówka jest częścią oka, która przetwarza światło i dostarcza obraz wizualny do mózgu. Zawiera wrażliwe komórki fotoreceptorowe, które wyzwalają impulsy nerwowe.

Oko posiada również wyspecjalizowaną warstwę tkanki zwaną tapetum lucidum, która odbija światło z powrotem do siatkówki. Ponadto oko zawiera optyczną gałkę oczną. Ta struktura w kształcie kuli pozwala na odbijanie od niej światła, a także umożliwia oku widzenie w nocy.

Oko jest również częścią sensorycznego systemu nerwowego, który umożliwia nam wykrywanie koloru, głębi i światła. Twardówka, rogówka i tęczówka to trzy ważne części oka, które muszą mieć odpowiedni rozmiar i kształt.

Using lighter eyeshadow

Using lighter eyeshadow to draw cat eyes is a great way to add some drama to your eye makeup look. Jeśli jesteś początkująca w makijażu kociego oka, możesz zacząć od prostej kreski. Używając ołówka lub filcowego eyelinera, możesz zrobić cienką linię wzdłuż linii rzęs. Po zakończeniu, można użyć tuszu do rzęs, aby zakończyć wygląd.

Kluczem do czystego wyglądu graficznego linera jest zastosowanie go lekką ręką. Możesz to zrobić podążając za linią rzęs lub używając skośnego pędzelka. Jeśli używasz eyelinera ołówkowego, najlepiej jest użyć gęstego pędzla. Użycie płaskiego pędzla sprawi, że eyeshadow będzie mniej gładki.

Aby uzyskać delikatne spojrzenie, nałóż na powiekę beżowy, mieniący się cień. Możesz również nałożyć ciemniejszy brązowy cień dla dodatkowego efektu.

Aby uzyskać bardziej dramatyczny wygląd kociego oka, użyj czarnego eyelinera w kredce. Następnie możesz dodać skrzydełko na końcu linii. Możesz zastosować tę metodę do każdego kształtu oka. Im dłużej robisz flick, tym bardziej dramatyczny będzie wyglądać. Możesz również użyć pędzelka do rozcierania, aby uzyskać efekt dusznego spojrzenia.

Aby uzyskać delikatny koci wygląd, możesz również użyć białego lub beżowego cienia do powiek. Odcień powinien uzupełniać oczy Twoich klientek. Możesz również dodać odrobinę błyszczącego, węglowego cienia do powiek w zewnętrznym kąciku powieki.

Aby uzyskać bardziej dramatyczny wygląd, możesz również dodać cień merlot. Merlot to świetny cień do powiek, który doda blasku Twojemu spojrzeniu typu „kocie oko”. Następnie, nałóż czarny tusz na górne i dolne rzęsy. Możesz również użyć matowego szarego cienia, aby uzyskać efekt przydymionego oka.

Aby nadać swojemu kociemu spojrzeniu delikatniejszy charakter, możesz użyć ciemnobrązowego cienia. Możesz również użyć jasnożółtego cienia, aby podkreślić linie w kąciku oka. Możesz użyć rozcieńczalnika na bazie silikonu, aby uzyskać gładszy i bardziej trwały wygląd.

Kiedy skończysz, nałóż tusz na górne i dolne rzęsy. Do obrysowania dolnej linii rzęs świetnie nadaje się również czarna kredka do oczu.

Używanie ugniatanej gumki

Używanie ugniatanej gumki do rysowania kocich oczu to świetny sposób na osiągnięcie realizmu. Ten rodzaj gumki może być użyty do dodania miękkiego światła i stworzenia odbicia w krawędziach ucha lub przedmiotu. Może być również używana do usuwania śladów ołówka i wyciągania podkreśleń.

Używanie gumki ugniatanej może być również stosowane do rozjaśniania małych niespójności w wartości. Kształt ugniatanych gumek sprawia, że są one idealne do wymazywania małych, delikatnych cieniowań. Są też niedrogie i wystarczają na wiele lat. Nie są też toksyczne.

Jeśli używasz ugniatanych gumek, upewnij się, że rozciągasz je po użyciu. Jeśli pozostawisz je w jednym kształcie na zbyt długo, stwardnieją i pozostawią osad na papierze. Należy również zmienić gumkę, gdy kolor zaczyna wyglądać na ciemnoszary lub czarny.

Używając ugniatanych gumek, ważne jest, aby używać odpowiedniego typu. Dostępnych jest wiele rodzajów, więc należy eksperymentować, aby znaleźć najlepszy dla siebie.

Używając gumek do mazania, należy upewnić się, że ołówek jest miękki. Dzięki temu gumka może wtopić się w wartości. Użycie bardziej miękkiego ołowiu zapewnia również, że linie nie będą sięgać dna papierowych dolin. Możesz również użyć bardziej miękkiego ołowiu, aby dodać trochę wartości do różnych obszarów rysunku.

Cieniowanie kocich oczu jest ważne. Chcesz mieć pewność, że oko uzupełnia ciemniejsze części oka. Chcesz również rzucić cień na górną powiekę, aby nadać oczom więcej realizmu. Możesz również chcieć dodać trochę futra. Nie jest to niezbędna część procesu rysowania, ale dodaje dużo charakteru.

Cieniowanie kociego oka jest bardzo podobne do cieniowania ludzkiego oka. Musisz się upewnić, że podążasz za krzywizną powieki. Chcesz mieć pewność, że cieniujesz oczy używając ciemnych i jasnych pociągnięć i że nie tracisz okrągłości oka.

Możesz również użyć ugniatanej gumki, aby wyciągnąć podkreślenia z włosów i futra. Można również narysować oczy kota w kolorze za pomocą kolorowego ołówka. Może to nadać rysunkowi niemalże światowy wygląd.

Wykonywanie realistycznych rysunków kocich oczu

Niezależnie od tego, czy uczysz się rysować koty, czy jesteś ich miłośnikiem, wykonywanie realistycznych rysunków kocich oczu może być łatwe. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest studiowanie anatomii zwierzęcia. W ten sposób poznasz szczegóły, które musisz znać, aby stworzyć realistyczny obraz. Możesz obejrzeć filmy lub nawet spróbować naszkicować kota w ruchu, aby zobaczyć anatomię w akcji.

Będziesz potrzebował ołówka, kolorowych kredek i papieru. Możesz również użyć węgla winorośli lub pióra i tuszu.

Zacznij od zrobienia ołówkiem siatki na papierze. Narysuj poziomą linię, która jest mniej więcej w połowie drogi między czubkiem głowy a środkową poziomą prowadnicą. W tym miejscu będą umieszczone oczy kota. Upewnij się, że gałki oczne są symetryczne.

Następnie narysuj zaokrąglony kształt, który jest równoległy do dolnej krawędzi oka. W ten sposób zamkniesz linie, które narysowałeś w kroku drugim.

Do cieniowania potrzebny będzie ołówek i gumka. Możesz również użyć ugniatanej gumki do definiowania rozświetleń i odbić. Ważne jest, aby podnieść jaśniejsze obszary i narysować ciemniejsze linie.

Możesz dodać szczegóły do oczu kota, rzucając cień z górnej powieki. Możesz również użyć ołówka, aby dodać cień do krawędzi gałki ocznej.

Upewnij się, że futro jest w odpowiednim kierunku. Jest to ważne, ponieważ koty mają określoną długość i kształt. Upewnij się również, że trzepaczki są wcięte. Dzięki temu futro będzie wyglądać realistycznie.

Możesz dodać kikut mieszania, aby dodać cieniowanie. Pomocne jest również podróżowanie po kształtach trochę, aby zbudować wartość i formę. Bardziej miękki ołów narysuje ciemniejszą linię i pozostawi białe obszary. Możesz również dodać miękkie światło.

Dla źrenicy użyj ołówka Sepia Luminance. Jest to ołówek, który jest nieco ciemniejszy niż pozostałe ołówki. Pomoże to dodać wartości do ciemniejszych części oka.

Gdy oczy kota są już wycieniowane, możesz narysować małe kółka dla połysku. Możesz również dodać małe kubki nad źrenicą.