Jak narysować Spinozaura

Niezależnie od tego, czy jesteś dorosły, czy dzieckiem, będziesz mógł nauczyć się rysować spinozaura, korzystając z tego przewodnika krok po kroku. Poznasz również kilka fajnych wskazówek i trików po drodze. Po zakończeniu tego tutorialu będziesz mógł wykorzystać swoją nową wiedzę do stworzenia własnego dinozaura.

Krok 1

Używając szkicownika lub kopii swojej dłoni, zacznij od dużego łuku z prawej do lewej strony. Będzie to początek ciała dinozaura. Pozostawiając małą przestrzeń między okręgami, połącz główne kształty, aby utworzyć ciało.

Następnie narysuj głowę dinozaura. Zaczynając w pobliżu podbródka, narysuj zakrzywioną linię w prawo. Następnie narysuj linię, która idzie w górę w prawo, łącząc się z linią łączącą głowę. Powinna ona być oddalona od linii głowy o około 10 stopni. W kierunku tylnej części ust narysuj czerwoną linię, która wygląda jak język.

Gdy głowa dinozaura jest już narysowana, czas na narysowanie jego nóg. Nogi narysuj rysując dwa półkola, które są łukami. Upewnij się, że dolna linia jest krótsza od górnej. Podczas tego etapu nie przyciskaj zbyt mocno. Nogi połączą się z ciałem na dole.

Narysuj ramiona. Ramiona rysuje się poprzez narysowanie długiej, gładkiej linii. Nogi rysujemy rysując linię pod kątem 90 stopni w prawo. Podczas tego etapu nie łącz okręgu pomiędzy ramionami i nogami. Nogi powinny być mniej więcej tej samej wielkości co ręce.

Kiedy rysujesz kończyny dinozaura, upewnij się, że nogi mają większą masę niż ręce. Nogi możesz narysować w dowolnym odstępie wzdłuż brzucha.

Na koniec narysuj ogon. Będziesz musiał narysować długą zakrzywioną linię dla ogona. Musisz także narysować małe półkole dla palców dinozaura.

Krok 2

Uzyskanie odpowiedniego kształtu ciała Spinozaura może być trudne. Musisz upewnić się, że twój rysunek jest proporcjonalny, a wszystkie części mają odpowiednie rozmiary. Aby to zrobić, możesz skorzystać z obrazka referencyjnego. Użycie obrazka referencyjnego to świetny sposób na naukę rysowania dinozaurów.

Zacznij od narysowania owalnego kształtu głowy. Kształt ten powinien być płaski u góry i zwężać się u dołu. Pysk i linia szczęki powinny być spiczaste. Możesz dodać rogi do górnej części głowy.

Następnie narysuj owalny kształt dla ciała. Owal powinien być wyższy niż szeroki. Jeśli chcesz narysować dwa owale, zrób pierwszy z nich nieco za drugim. Stworzy to iluzję jednej nogi z przodu, a drugiej z tyłu.

Następnie narysuj kształt półksiężyca, który jest skierowany w lewo. Możesz dodać białą kropkę na środku pyska, aby ułatwić sobie zobaczenie, jak zwierzę wygląda w lustrze. Możesz również użyć długiej, łukowatej linii, aby narysować grzebień na grzbiecie.

Możesz narysować pazury na każdej łapie za pomocą stępionych trójkątów. Możesz również narysować język wewnątrz pyska. Możesz dodać linie cieniujące do kształtów uszu.

Na koniec możesz dodać szczegóły do tylnych nóg i ogona. Szczegóły mogą obejmować paski, prążki na ogonie oraz wzór skali. Gotowy rysunek można wypełnić kolorami.

Aby narysować spinozaura, pamiętaj, aby używać lekkich pociągnięć. Jeśli narysujesz zbyt mocno lub użyjesz szorstkiego pędzla, Twój rysunek będzie wyglądał zbyt karykaturalnie. Możesz również użyć podświetlenia, aby dodać życia do swojego rysunku.

Krok 3

Uzyskanie właściwych proporcji dla dinozaura może być trudne. Chcesz narysować dinozaura z długą, gładką szyją, kolcami i ostrymi jak brzytwa zębami. Chcesz również narysować go z małym okrągłym okiem w górnej części głowy.

Są dwa główne kształty, które tworzą ciało dinozaura: trójkąt i owal. Trójkąt służy do budowy ciała, a owal do budowy szyi. Owal może być wypełniony różnymi kształtami i kolorami. Do narysowania dinozaura można też użyć serii kółek.

Używając zakrzywionych linii, możesz połączyć główne kształty, aby stworzyć ciało dinozaura. Możesz również użyć zakrzywionej linii, aby pokazać stawy. Linia łącząca głowę z klatką piersiową tworzy dolną krawędź szyi. Usta to linia, która zaczyna się w pobliżu podbródka i kończy pod kątem 10 stopni do linii łączącej głowę. Możesz użyć czerwonego koloru na wewnętrznej stronie ust, aby zasugerować język.

Kolejną dobrą wskazówką przy rysowaniu dinozaura jest narysowanie dużego łuku, który tworzy brzuch dinozaura. Możesz również dodać elementy tła, aby pokazać środowisko dinozaura.

Głowa T-rexa jest tego dobrym przykładem. Możesz użyć linii zakrzywionej w lewo i zakończonej kwadratem, aby narysować głowę T-rexa.

Możesz również narysować grzebień na grzbiecie za pomocą długiej, łukowatej linii. Możesz również dodać cienie, aby dodać objętości do rysunku. Możesz również dodać kolor do T-rexa poprzez wymazywanie i kolorowanie linii. Możesz nawet dodać trochę szczegółów, lekko szkicując linie, aby wskazać kolory.

Krok 4

Dodanie elementu tła do rysunku spinozaura może naprawdę wzbogacić efekt. Niezależnie od tego, czy rysujesz spinozaura, T-rexa, czy inne prehistoryczne zwierzę, szkic sceny, w której żyje, może dodać mu nieco realizmu. W tym poradniku krok po kroku dowiesz się, jak dodać trochę życia do swojego rysunku spinozaura.

Najpierw musisz zacząć od małego koła. Ważne jest, by nadać mu odpowiedni kształt, ale nie trzeba tworzyć jego dokładnej repliki. Koło może być zmieniane i aranżowane, więc nie musisz zaczynać od zera za każdym razem, gdy rysujesz tego samego dinozaura.

Następnie będziesz chciał narysować długi, chudy trójkąt na ogon. Ważne jest, aby był on nieco wyższy niż owal ciała. Ważne jest również, aby był on zakrzywiony, a nie prosty.

Możesz również użyć linii, aby stworzyć pysk i nozdrza. Będziesz chciał również dodać trochę podświetlenia do swojego rysunku. Jeśli masz rysunek cyfrowy, musisz upewnić się, że masz osobną warstwę dla owali.

Najlepszym sposobem na narysowanie t-rexa jest skupienie się na szkicowaniu części ciała, a nie próba narysowania całości za jednym posiedzeniem. Kiedy już to zrobisz, możesz dodać drobniejsze szczegóły i kolory. Jeśli jednak przypadkowo wymazałeś któryś z bardziej szczegółowych elementów, będziesz chciał ołówkiem uzupełnić utracone szczegóły, zanim zaczniesz kolorować.

Jest to stosunkowo łatwy krok w rysowaniu spinozaura, ale warto o nim pamiętać. Pamiętaj, że najlepiej jest używać lekkich pociągnięć i nie naciskać zbyt mocno podczas rysowania. Nie chcesz przecież skończyć z bardzo pozbawionym życia rysunkiem.

Krok 5

Dodanie tła do rysunku Spinozaura pomoże dodać mu życia i objętości. Możesz użyć różnych kolorów, aby stworzyć paski, lub użyć różnych kształtów, aby uzyskać bardziej unikalny wygląd. Jeśli masz problemy z tym krokiem, możesz spróbować użyć strony z kolorowanki, aby poćwiczyć.

Zastosowanie dużego łuku na szyi dinozaura pomoże nadać mu wyboisty wygląd. Głowa dinozaura będzie miała zakrzywioną linię idącą w prawo. Możesz również dodać trochę czerwieni wewnątrz pyska, aby uzyskać język. Zęby powinny być ostre jak brzytwa.

Jeśli używasz programu do rysowania cyfrowego, będziesz potrzebował osobnej warstwy dla owali. Musisz stworzyć mały owal dla głowy i większy dla ciała. Następnie możesz narysować dwa półkoliste łuki, aby połączyć dwie nogi. Te linie posłużą jako fundament dla Twojego rysunku Spinozaura.

Po narysowaniu ramion, dodasz palce. Palce powinny być krótsze niż górna linia. Robi się to poprzez przedłużenie linii w prawo.

Teraz narysujesz nogi dinozaura. Będziesz musiał narysować dwa półkola, aby połączyć nogi na dole. Następnie narysujesz dwie linie, które połączą przód i tył ciała. Dodasz również linię, która łączy żebra i miednicę, aby stworzyć dolną krawędź brzucha. Następnie możesz dodać do swojego rysunku tułów i ogon.

Pysk dinozaura będzie zakrzywiony w prawo w prawie półkolu. Dodasz również nos. Podbródek będzie zakrzywioną linią w lewo.